Безпечна атестація педагогічних працівників Сокиринецької ОТГ

Опис практики

2.1. Проблема, на вирішення якої спрямована практика

Атестація для освітян є обов’язковою і регулюється Положенням про атестацію педагогічних працівників (далі Положення). Згідно цього документу у вересні 2019 р. відділом освіти ОТГ заплановане проведення атестації педагогічних працівників. Засідання атестаційної комісії другого рівня припадало на 7 квітня 2020 року (додаток 1,2). В зв’язку із карантином розглядався варіант про перенесення атестації. Наказ виданий МОН №1/9-179 від 27 березня 2020 року підтвердив легальність такого кроку, але також передбачав можливість атестації педагогічних працівників дистанційно. Як наслідок, прийнято рішення про проведення атестації дистанційно та дотримання раніше затверджених її термінів.

2.2. Ключові кроки для вирішення проблеми

▪ Вибір онлайн платформи за допомогою якої може бути проведено дистанційне засідання атестаційної комісії та ознайомлення із особливостями їх роботи. створення у вайбері групи із керівниками закладів освіти для оперативного обговорення актуальних питань, в тому числі пов’язаних із підготовкою та проведенням атестації

▪ Підготовка ОУО і розсилка директорам шкіл інформаційного листа щодо дистанційної форми проведення атестації (додаток 3)

▪ Прийом атестаційною комісією матеріалів за допомогою засобів електронного зв’язку. Зокрема атестаційній комісії подана довідка і заява про атестацію педагогічного працівника за його відсутності (додаток 4

▪ Реєстрація на обраній платформі (в даному випадку було обрано ZOOM). Варто звернути увагу на те, що при реєстрації на платформі потрібно в якості особи що реєструється назву ОУО, оскільки саме вона буде вказана у запрошені доєднатися до відеоконференції, яке отримують учасники відеозв’язку. Надсилання запрошення учасникам (членам атестаційної комісії та особам які атестуються) приєднатися до відеозвязку у визначений термін.

▪ Підключення всіх до відео конференції. ознайомлення учасників із правилами роботи в он-лайн режимі.Затвердження порядку денного. Першим на голосування винесено питання що атестація проводиться в нестандартних умовах дистанційно і це не заперечує наказу МОН «Щодо проведення атестації педагогічних працівників у 2020 році в умовах карантину» №1/9-179 від 27 березня 2020 року. Другим питанням – проведення атестації.

▪ Безпосередній процес атестації. Голосування (прийняття рішень щодо атестації чи не атестації педагогічного працівника) було відкритим.

▪ Підготовка протоколу засідання атестаційної комісії та підписання його членами атестаційної комісії (додаток 5). Варто зауважити, що не всі учасники атестаційної комісії мають електронні підписи. Саме тому підготовлений протокол засідання атестаційної комісії знаходиться у відділі освіти в чергового члени атестаційної комісії приїжджають та підписують документ у зручний для них час.

2.3. Якісні та кількісні результати

▪ своєчасно проведено атестацію двох педагогічних працівників згідно затвердженого графіку з дотриманням санітарних вимог під час карантину

▪ підвищено кваліфікацію учасників атестаційного процесу в використані технологій для дистанційної роботи

2.4. Головні ризики впровадження практики

▪ відсутність якісного інтернет зв’язку і технічні проблеми які можуть виникнути під час відеозв’язку 

▪ недостатня якість атестаційного засідання в зв’язку із низьким рівнем навиків використання технологій дистанційної роботи.

3. Додатки: приклади місцевих нормативно-правових актів.

Додаток 1. Наказ виданий МОН №1/9-179 від 27 березня 2020 року

Додаток 2. Інформаційний лист ОУО

4. Інформація про орган місцевого самоврядування

4.1. Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Сокиринецька ОТГ Вінницька область

4.2. Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

0432 327270, 0432327271, 0432 327275

cokirinc@ukr.net , sokirinci_otg_osvita@ukr.net

https://sokyrynecka-gromada.gov.ua/golova-gromadi-11-41-17-29-03-2017/

4.3. ПІБ Голови ОМС

Мельничук Лариса Дмитрівна

4.4. ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Маціпура Лариса Петрівна, начальниця ОУО Сокиринецької ОТГ