Дві вакцини від коронавірусу пройшли другу фазу клінічних досліджень

Дві вакцини від коронавірусу, одна з яких розробляється в Китаї, а друга – у Великій Британії успішно пройшли другу фазу клінічних випробувань. Як повідомляє N+1, у більшості добровольців з’явився як T-клітинна, так і антитільна відповідь, у багатьох розвинулися помірні побічні ефекти.

Наголошується, що обидві команди продовжують стежити за станом здоров’я добровольців, які брали участь у другій фазі, але британські медики вже переходять до третьої фази досліджень.

Вчені з Оксфордського університету тестували вакцину на 1077 добровольцях у віці від 18 до 55 років. Половині з них ввели вакцину від коронавірусу, а другій – вакцину від менінгіту. Через 28 днів після первинної вакцинації, 10 добровольцям ввели другу дозу вакцини. 113 учасників випробування також приймали парацетамол до вакцинації і через добу — так дослідники перевіряли, чи може протизапальний препарат знизити побічні ефекти. За станом здоров’я та імунною відповіддю добровольців на момент публікації результатів спостерігали протягом 56 днів і будуть продовжувати стежити протягом року.