Доступ до належних практик в онлайн режимі – суттєва допомога для громад України

Важливий напрям підтримки з боку ОГС це – створення інформаційних сайтів для мешканців і місцевої влади. Про це йдеться у статті Експерту шведсько-українського проєкту SKL International «Підтримка децентралізації в Україні» Айдера СЕЇТОСМАНОВА.

 З одного боку вони доповнюють відповідні державні інформаційні ресурси, а з іншого боку вони мають більше прикладів, описів кращих практик, пояснень тощо. Наприклад, спеціальний сайт Асоціації ОТГ (razom.hromady.org), на якому в зручному структурованому вигляді розташовані найбільш актуальні розділи: робота ОМС під час пандемії, новини, належні практики, поради для мешканців тощо. Важливо, що головною метою розробників цього сайту (експертів шведсько-українського проєкту SKL International і Асоціації ОТГ) є намір створити потужну онлайн платформу для оперативного горизонтального обміну досвідом серед громад. Треба підкреслити, що спалах пандемії збігся з процесом реформи децентралізації в Україні.

Більшість органів місцевої влади були створені протягом 2016 року і пізніше, і тому не мають достатнього досвіду реагування в кризисній ситуації. Тому можливість доступу до належних практик в режимі онлайн є суттєвою допомогою для громад України.