Забезпечення вразливих верств населення продуктовими наборами. Остерська та Деснянська ОТГ

Забезпечення вразливих верств населення продуктовими наборами у Остерський ОТГ.

Проблема, на вирішення якої спрямована практика:

На виконання Постанови КМУ від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID-19», доручення Мінсополітики України від 18.03.2020 №3833/0/2-20/57, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 серед громадян похилого віку та осіб з інвалідністю, доручення Мінсоцполітики України від 19.03.2020 №3900/0/2-20/57, з метою забезпечення соціального захисту найбільш вразливих верств населення в період карантину,  при сприянні Департаменту соціального захисту населення Чернігівської ОДА та УСЗН Козелецької РДА Остерський територіальний центр  направив лист звернення до ТОВ «АТБ-МАРКЕТ» про безоплатну передачу в якості допомоги продуктових наборів. 

Громада власними силами організовує в забезпеченні продуктових наборів.

Ключові кроки для вирішення  проблеми:

  • За дорученням голови Остерської ОТГ опрацьовано та підготовлено списки громадян яким понад 80 років, осіб  похилого віку, осіб з інвалідністю, які є на обліку у терцентрі, та які потенційно можуть потребувати допомоги вдома.
  • Забезпечено засобами індивідуального захисту, як відповідальних за отримання продуктових наборів так і соціальних робітників щодо видачі. Придбано та видано маски, гумові рукавички та антисептики для роботи у жорстких умовах карантину.
  • Залучено транспорт як службовий, який безоплатно отримано від Фонду соціального захисту інвалідів в 2019 році після участі у державній програмі,  так із старостинських округів, які знаходяться віддалено на території Остерської та Деснянської ОТГ для доставки підопічним до власного  будинку, квартири в супроводі соціального робітника. 

Якісні та кількісні результати:

Керівник магазину «АТБ-МАРКЕТ» смт. Козелець Новикова Ольга оперативно підготувала та видала продуктові набори. Залучені були всі працівники Остерського територіального центру в кількості 32 осіб, з них соціальних робітників 28, керівник відділу у справах сім’ї, дітей та молоді, соціального захисту населення Деснянської селищної ради Пуцова Тетяна, які через старостати по селам забезпечили доставку одиноким жителям продуктових наборів.

  Таким чином на протязі чотирьох днів ми отримали та оперативно доставили по домівках нашим жителям необхідні у період карантину в кількості 596 продуктових наборів.

Головні ризики впровадження практики:

Не належний захист громадян поважного віку, які в групі ризику, під час передачі продуктових наборів зараження коронавірусною інфекцією. 

Не дотримання правил санітарного захисту для соціальних робітників

Додатки:

Додаток 1: Постанова КМУ України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусної інфекції COVID-19».

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-postanovi-kabinetu-ministriv-ukrm020420ayini-vid-11-bereznya-2020-r-211

Додаток 2: фото (формат jpg)

Інформація про орган місцевогосамоврядування:

Повнаназва органу місцевогосамоврядування ОТГ:

Остерська ОТГ та Деснянська ОТГЧернігівська обл.

телефон 4-32-55

адреса електронної пошти: osterrada@ukr.net , 

сайт ОМС: http://ost.gov.ua .

ПІБ Голови ОМС: САМОДЄЛОК Віктор Андрійович

відповідальна за впровадження практики: Пономарь Оксана Миколаївна