Зміни в організації роботи органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, засновниками яких виступають ці органи, на час дії карантину

В першій декаді квітня 2020 р. прийнято низку актів законодавства, які передбачають зміни в організації роботи органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, засновниками яких виступають ці органи, на час дії карантину. Служби персоналом органів місцевого самоврядування стали перед викликом – які організаційно-розпорядчі дії необхідно вчинити для забезпечення проходження служби в органах місцевого самоврядування, дотримання трудового законодавства, організації надання адміністративних та місцевих послуг жителям територіальної громади.

З урахуванням положень законодавства, органи місцевого самоврядування можуть забезпечити реалізацію трудових відносин посадових осіб місцевого самоврядування, службовців апарату місцевої ради, її виконавчих органів, працівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад (у т. ч. і для тих, хто досяг 60-річного віку і потребує умов самоізоляції) в умовах карантину у таких формах як робота за звичним графіком в адміністративній будівлі сільської, селищної (міської) ради/виконавчого комітету сільської, селищної (міської) ради/виконавчого органу сільської, селищної (міської) ради з дотриманням санітарних вимог; дистанційна (надомна) робота; робота за визначеним графіком з дотриманням санітарних вимог (гнучкий режим робочого часу); відпустка; або простій не з вини працівника.

Для практичної реалізації запропонованих інструментів за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» підготовлено пропозиції щодо організації роботи посадових осіб місцевого самоврядування, службовців апарату (виконавчого комітету) місцевої ради, її виконавчих органів, працівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад в умовах оголошеного Урядом України карантину (див. розділ “Організація роботи виконавчих органів місцевого самоврядування в період карантину” закладки “Робота місцевих органів влади під час пандемії” нашого сайту).