Креативні рішення буденних проблем: передача продуктів харчування закладів освіти для підтримки хворих та лікарів. Досвід Вараської ОТГ

Проблема, на вирішення якої спрямована практика

Фінансування харчування дітей в Вараській ОТГ проводиться згідно затвердженої програми. Неочікуване закриття закладів освіти, у зв’язку із карантином, призвело до утворення залишків продуктів харчування. Частина цих продуктів мала незначний термін придатності, це вимагало оперативного прийняття рішень що робити із залишками продуктів. Зазначене і стало передумовою впровадження практики.

Ключові кроки для вирішення проблеми

 1. Визначення можливих напрямів використання продуктів та вибір пріоритетного. У Вараській ОТГ виникла ініціатива надати підтримку спеціалізованій медико-санітарній частині №3 та передати їм продукти харчування
 2. Оцінка відповідності попиту та пропозиції. Начальник відділу освіти звернулася до керівника медико-санітарної частини із запитом щоб визначити чи існує потреба в продуктах харчування, адже ними вже могли бути закуплені продукти харчуваня, або кількість людей які перебувають на лікувані незначна, і, як наслідок, фактично буде використана лише частина продуктів, які планується передати, а інша може зіпсуватися. 
 3. Обговорення ініціативи та кроків її реалізації. На основі отриманої інформації начальник відділу освіти звернулася до голови громади з проханням підтримати ініціативу та використати диференційований підхід у вирішенні проблеми використання залишків продуктів харчування закладів освіти. Він передбачав передачу частини залишків продуктів харчування для спеціалізованої медико санітарної частини №3:
 4.  Харчування людей, які знаходяться на стаціонарному лікуванні
 5. Харчування осіб, які залучення до протидії коронавірусної хвороби

В умовах загрози пандемії ресурсна підтримка і пацієнтів і лікарів особливо важлива.

 1. Розробка алгоритму дій для передачі продуктів. Алгоритм передбачав реалізацію таких кроків:
 2. Внесення змін в додаток до рішення Вараської міської ради від 14.11.19 №1558 «Про затвердження комплексної програми «Здоровя» на 2020 рік. Відповідне рішення прийнято під час сесії 03.04.20р. (додаток 1) та внесено зміни у паспорт програми та її відповідні розділи (додаток 2)
 3. Внесення змін до бюджету, а саме змінити перерозподіл видатків загального фонду. Відповідне рішення прийнято під час сесії 03.04.20р.
 4. Прийнятття двох окремих рішеннь: надати згоду управлінню освіти передати продукти спеціалізованій медико-санітарній частині (додаток 3) та передати продукти спеціалізованій медико-санітарній частині для харчування осіб залучених до протидії коронавірусної хвороби (додаток 4).
 5. Підготовка та передача продуктів харчування. З цією метою була створена комісію до її складу увійшли представники громади та спеціалізованої медико санітарної частини. Комісія затверджена наказом начальника відділу освіти. Матеріально-відповідальними особами закладів освіти проведено моніторинг якості продуктів, що передаються та підготовлені акти прийому передачі продуктів.  Спеціалізованою медико-санітарною частиною №3 виділено спеціальний транспортний засіб для транспортування продуктів.

Якісні та кількісні результати

 • Спеціалізованій медико-санітарною частині передано продукти харчування загальною вартістю 75679,46 грн. в тому числі продукти на суму 25284, 15 грн передано для харчування осіб, які залучені для протидії короновірусній хворобі.
 • Забезпечено раціональне використання залишків продуктів харчування, що утворилися в закладах освіти внаслідок оголошення карантину. 

Головні ризики впровадження практики

 • Відсутність можливості провести засідання сесії через пандемію
 • Пропозиція продуктів харчування, яку громада готова передати відповідному суб’єкту, перевищує потребу у них. Це може привести до псування продуктів, їх неефективне використання.

Додатки: 

Додаток 1 Рішення Про затвердження комплексної програми «Здоров’я» на 2020 рік

Додаток 2 Паспорт програми «Здоров’я» та її відповідні розділи

Додаток 3 Рішення надати згоду управлінню освіти передати продукти спеціалізованій медико-санітарній частині

Додаток 4 Рішення передати продукти спеціалізованій медико-санітарній частині для харчування осіб залучених до протидії коронавірусної хвороби

4. Інформація про орган місцевого самоврядування

4.1. Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Вараська ОТГ Рівненська область

4.2. Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

03636 2-45-19

rada@varash.rv.gov.ua

http://varash.rv.gov.ua/

4.3. ПІБ Голови ОМС

Анощенко Сергій Іванович

4.4. ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Корень Олена Миколаївна, начальник управління освіти Вараської міської ОТГ