Купуй пирятинське на міському ринку. Практика Пирятинської ОТГ

Опис практики

Проблема, на вирішення якої спрямована практика:

 У зв’язку з розповсюдженням вірусу COVID-19 та впровадженням карантинних обмежень була призупинена робота малого та середнього бізнесу в частині здійснення торгівельної діяльності, окрім роботи продуктових магазинів. На території Пирятинської ОТГ закрито як торгівельні комплекси в районі АС-1, так і Пирятинський ринок. Багато ФОП призупинили свою діяльність, у місцевих фермерів зникла можливість збуту продукції – сім’ї залишилися без джерел доходів. Неможливо було придбати посадковий матеріал для городництва (насіння, розсаду). Знизилася конкуренція, значно зросли ціни на продукцію та товари.

Ключові кроки для вирішення проблеми: 

Міська рада була стурбована такою ситуацією. Тому з прийняттям відповідного рішення Уряду щодо перших кроків по можливому відкриттю ринків керівництвом міської ради спільно з Держпродспоживслужбою та Пирятинського ринку за участю місцевих підприємців був напрацьований поетапний план відкриття міського ринку. З цією метою було проведено кілька зустрічей на території ринку.

В першу чергу було вирішено питання щодо надання дозволу на торгівлю насінням та розсадою на території агропромислового ринку з суворим дотриманням безпекових вимог.

Пізніше на засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Пирятинської міської ради щодо відкриття Пирятинського ринку прийнято рішення про відкриття агропродовольчих ринків, які є операторами ринку харчових продуктів на території Пирятинської міської ОТГ в три етапи:

І-ий – 05 травня 2020 року відкриття м’ясного павільйону, в першу чергу для торгівлі продуктами власного виробництва, з дозволу Держпродспоживслужби та за умови отримання всіх необхідних запобіжних заходів. 

У разі успішного проходження І етапу ринок переходить до ІІ етапу, який розпочнеться 12 травня.  Приватним підприємцям, які мають власні ТС (кіоски, павільйони, контейнери) та території міського ринку та здійснюють торгівельну діяльність буде дозволено торгівлю.

ІІІ-ій  етап – торгівля з лотків – буде впроваджено за умови успішного проведення попередніх етапів.

Впровадження І-го етапу.

Відкриттю ринку передувала перевірка Робочою групою за участю міського голови та керівника Держпродспоживслужби готовності м’ясного павільйону до відкриття та дотримання вимог постанови Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 № 14, в ході якої адміністрація РССТ „Пирятинський ринок“ продемонструвала свою готовність до прийому продавців та покупців: встановлено захисні екрани біля кожного торгового місця, забезпечено постійну вентиляцію приміщення та розміщено інформацію щодо дотримання санітарно-гігієнічних правил, як для покупців, так і продавців. 

Споживач, аби потрапити до торгівельного приміщення повинен бути в захисній масці та пройти скринінг температури тіла, яка не повинна перевищувати 37 градусів, обробити руки дезінфікуючими засобами та за бажанням одягнути одноразові рукавиці, які знаходяться при вході в павільйон.

В свою чергу, продавці забезпечують кожні три години обробку контактних поверхонь робочих місць. Продавці одягнені у санітарний одяг, маску, рукавиці, окуляри або захисний щиток.

Контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних правил здійснює адміністрація ринку та інспектори Держпродспоживслужби. Одночасно на ринку зможе перебувати 25-30 осіб. Орендна плата за торгівельне місце залишилася незмінною. 

Держпродспоживслужбою ведеться щоденний контроль за роботою ринку та дотримання відповідних санітарно-гігієнічних норм.

Проведено зустрічі з ФОП, які здійснюють свою діяльність в торгівельних комплексах на АС-1, з метою підготовки їх до відкриття у ІІ етапі, тобто 12 травня.  

Якісні та кількісні результати:

Відкриття ринку знизило соціальну напругу серед населення, сприяло відновленню роботи представників малого та середнього бізнесу, зайнятості населення, конкуренції, яка вплинула на зменшення ціни на окремі групи товарів на 10-15%.

Фермери отримали можливість збуту свого товару. 

Жителі сільських населених пунктів отримали можливість продажу власної м’ясо-молочної продукції.

Населення громади та гості міста отримали можливість вибору: придбати м’ясо-молочні продукти у супермаркеті, продуктовому магазині чи на ринку.  

Головні ризики впровадження практики: 

Недотримання продавцями та покупцями карантинних вимог, яке може призвести до спалаху COVID-19 на території Пирятинської ОТГ.

Додатки: 

  1. Протокол комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзичайних ситуцій Пирятинської міської ради від 30.04.2020 року №14
  2. Фото

Інформація про орган місцевого самоврядування

Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ:

Пирятинська міська ОТГ Полтавської області

телефон: 053 58) 2 05 81

адреса електронної поштиoffice@pyryatyn-mrada.gov.ua

сайт ОМС: http://pyriatyn.org.ua

ПІБ Голови ОМС: Рябоконь Олексій Петрович

ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики:

Шикеринець Ігор Станіславович – заступник міського голови з питань діяльності виконкому міської ради