Набір дітей до першого класу. Практика Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна Коростишівська ОТГ

1. Назва практики: Набір дітей до першого класу. Практика Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна Коростишівська ОТГ.

2. Опис практики

2.1. Проблема, на вирішення якої спрямована практика

В Коростишівського навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей інформаційних технологій” ім.Л.Х.Дарбіняна Житомирської області прийом дітей до першого класу здійснювався згідно з Порядком зарахування  та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом МОН від 16 квітня 2018 №367. Згідно цього документу на сайті школи оприлюднено алгоритм зарахування дітей до першого класу.

В зв’язку із карантином та згідно листа Міністерства освіти та науки № №1/9-182 від 31 березня «Щодо організованого завершення 2019/2020 навчального року та зарахування до закладів загальної середньої освіти» змінено терміни прийому документів та зарахування дітей до першого класу.  Як наслідок, в навчально-виховному комплексі “Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – ліцей інформаційних технологій” ім.Л.Х.Дарбіняна прийнято рішення про зміну термінів прийняття заяв про зарахування дітей до першого класу, а також змінено формат проведення публічних заходів. Зазначене стало передумовою впровадження практики.

2.2. Ключові кроки для вирішення проблеми

У зв’язку із карантином порядок набору дітей до першого класу зазнав таких змін:

 1. Змінено терміни та порядок подання заяв. У зв’язку із карантином на сайті закладу освіти розміщено оголошення для батьків про те, що вони можуть подати заяву про зарахування дитини до першого клас заповнивши Анкету онлайн (додаток 1). Інформація про динаміку набору дітей оприлюднювалася на сайті закладу освіти. Варто зазначити, що переважна більшість заяв про зарахування дітей до першого класу були подані до початку карантину.
 2.  На підставі прийнятих заяв сформовано списки дітей рекомендованих до зарахування.
 3. Після послаблення карантину на початку червня, батькам, які подали анкету в електронній формі запропоновано подати заяву в письмовій формі та відповідні додатки до неї. Батьки попереджені про те, що до 31 серпня  вони мають надати медичні довідки. Після цього відбудеться зарахування дітей до першого класу.
 4. В онлайн режимі проведено громадське обговорення можливості навчання дітей у закладі за програмою науково-педагогічного проекту «Інтелект України». В школі щороку набирається клас, що навчається за згаданим проектом. Вчителька, яка проводить навчання за цією програмою проходить спеціальну підготовку та отримує сертифікат. Навчання по цій програмі передбачає додаткові фінансові витрати для батьків. Саме тому їм потрібно було роз’яснити з чим такі витрати пов’язані, чим навчання по програмі «Інтелект України» відрізняється від НУШ, чим вони схожі. Після цього батьки приймвють остаточне рішення щодо навчання дитини за програмою «Інтелект україни».

Серед основних складових підготовки та проведення вебінару з батьками щодо навчання по програмі «Інтелект України» необхідно виділити наступні:

 1. Вчителька, яка проводить навчання по програмі «Інтелект України» і до якої попередньо подали заяви на навчання батьки, створила вайбер групу та повідомила батьків про дату та час проведення вебінару і надала посилання на zoom звязок.
 2. Сформовано програму заходу. До участі у презентації навчання по програмі «Інтелект України» запрошено директора закладу та маму учня, який завершив навчання за цією програмою і вже навчається у 4-му класі.
 3. Проведено вебінар. Участь у заході взяло  батьки 27 дітей, що розпочнуть навчання з 1 вересня.

2.3. Якісні та кількісні результати

 • В період карантину організовано процедуру зарахування дітей до 1-го класу через онлайн реєстрацію 
 • Отримано 10 заяв через реєстрацію онлайн
 • Проведено 1 вебінар щодо навчання дітей за програмою «Інтелект України». Після вебінару 25 з 27 батьків прийняли остаточне рішення щодо навчання їх дітей за цією програмою.
 • Сформовано списки дітей рекомендованих до зарахування дітей до першого класу.

2.4. Головні ризики впровадження практики

 • Низька якість інтернет зв’язку.

3. Додатки:

Додаток 1 Анкета

4. Інформація про орган місцевого самоврядування

4.1. Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Коростишівська ОТГ Житомирська область

4.2. Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

5-29-79

krst.osvita.ms@gmail.com

https://korostyshiv-rada.gov.ua/

4.3. ПІБ Голови ОМС

Кохан Іван Михайлович

4.4. ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Ліцевич Любов Володимирівна, директор Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна