Налагодження роботи з батьками в умовах карантину. Досвід Коростишівського НВК “Школа-ліцей”. Коростишівська ОТГ

1. Назва практики: Налагодження роботи з батьками в умовах карантину. Досвід Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна Коростишівська ОТГ.

2. Опис практики

2.1. Проблема, на вирішення якої спрямована практика

Впровадження карантину вимагало нового підходу до організації навчання. Фактично в короткі проміжки часу потрібно було прийняти чимало важливих управлінських рішень. Одне із них, налагодження комунікації з батьками в період карантину, адже їх роль у забезпечені якості надання освітніх послуг в цей період суттєво зросла.

2.2. Ключові кроки для вирішення проблеми

У зв’язку із припиненням навчання, з метою запобігання поширення коронавірусу для учнів Коростишівського НВК “Школа-ліцей” було організовано дистанційне навчання. Інформування дітей та батьків, завдання для роботи учнів, способи комунікації із вчителями відбувався через сайт закладу освіти http://kornvk.hostenko.com/ (рубрика “Навчаємося самостійно”), сайти вчителів, освітні платформи, Skype, закриті групи Facebook, Viber-групи тощо.  Варто зазначити, що організація дистанційного навчання була непростим завданням. Спостерігалися випадки виконання батьками (замість дітей) домашнього завдання, недотримання графіку навчання та виконання домашніх завдань. Саме тому, адміністрацією закладу було ініційовано проведення анкетування батьків для визначення їх потреб та бачення щодо організації дистанційного навчання. Для цього реалізовано такі кроки:

  1. Розроблено анкету (додаток 1)
  2. Класними керівниками створено вайбер групи. Через ці групи класні керівники повідомили батькам про анкетування яке проводиться в закладі освіти та надіслали лінк на анкету.
  3. Проведено анкетування з метою збору зауважень та конструктивних пропозицій від батьків щодо навчання з використанням дистанційних технологій у Коростишівському НВК “Школа-ліцей”. Для налагодження двостороннього зв’язку було запропоновано вказати власні контакти (не обов’язкове питання анкети). Всього в опитуванні взяло участь 584 батьків, що становить 67 % від загальної кількості учнів НВК. Найбільш поширеними пропозиціями від батьків були: проводити більшу кількість відео уроків, проводити в онлайн режимі конференцію з вчителем для пояснення нового матеріалу, проводити онлайн уроки, більше відеозаписів пояснень завдань або інтернет-посилань.
  4. На основі результатів анкетування розроблено практичні рекомендації для вчителів та батьків щодо навчання із використанням інструментів дистанційного навчання (додаток 2) . Варто зазначити, що були випадки коли батьки безпосередньо, в телефонному режимі, зверталися до адміністрації закладу, вчителів для обговорення викликів які в них виникають.
  5. В режимі онлайн проведено педагогічну раду де розглянуто питання використання технологій дистанційного навчання в освітньому процесі. В заході прийняло участь 60 вчителів. Повідомлення про проведення педагогічної ради надсилалося вчителям засобами електронного зв’язку.

Керуючись п.3 ст.38 Закону України «Про повну загальну середню освіту» від 16 січня 2020 року № 463-ІХ, на виконання рішення педагогічної ради № 7 від 13.04.2020, з метою забезпечення виконання навчальних планів та програм на рівні Державних стандартів початкової, базової та повної загальної середньої освіти директором видано наказ щодо застосування дистанційних технологій навчання в період припинення освітнього процесу у зв’язку із карантином (додаток 3).

Варто зазначити, що проведене опитування думки батьків стало важливим елементом в організації дистанційного навчання. Для якісної організації навчального процесу керівники методичних комісій створили групи в яких проводилися заняття із педагогами з метою надання допомоги у підготовці до проведення уроків в дистанційному режимі під час карантину.

Одним із важливих завдань, в цей період було проведення виховної роботи.   Вона також проводилася дистанційно і передбачала тісну взаємодію педагога-організатора, дітей, вчителів та батьків. Зокрема проведені заходи: челендж добрих справ (чищення джерела, прибирання берегів Тетерева, садіння дерев) провели учні 2-А класу разом з батьками; флешмоб «Ми залишаємося вдома», «Великодній тиждень», «Вишиванка»; онлайн виставка «Великодні композиції» серед  1-4 класів та ін. Педагогом-організатором ініційовано проведення онлайн засідання учнівського творчого об’єднання «Веселкова країна» на тему «Інтеграція України до ЄС. Позитивні та негативні сторони. Наслідки» (додаток 9).    

2.3. Якісні та кількісні результати

  • Проведено анкетування 584 батьків, за результатами анкетування розроблено рекомендації та пропозиції для батьків та вчителів під час навчання в період карантину
  • Реалізовано плани з навчальної та виховної роботи.

2.4. Головні ризики впровадження практики

  • Недостатній рівень володіння інформаційно-комунікативними технологіями у педагогів та батьків
  • Низький рівень забезпеченості, незабезпеченість батьків та педагогів технічними засобами.
  • Низька якість інтернет зв’язку.

3. Додатки:

Додаток 1 Анкета

Додаток 2. Поради педагогам та батькам

Додаток 3 наказ про застосування дистанційних технологій навчання в період припинення освітнього процесу у зв’язку із карантином

4. Інформація про орган місцевого самоврядування

4.1. Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Коростишівська ОТГ Житомирська область

4.2. Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

5-29-79

krst.osvita.ms@gmail.com

https://korostyshiv-rada.gov.ua/

4.3. ПІБ Голови ОМС

Кохан Іван Михайлович

4.4. ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Ліцевич Любов Володимирівна, директор Коростишівського НВК “Школа-ліцей” ім. Л.Х.Дарбіняна