Організація навчання учнів та роботи педагогів в Олексіївському НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей Маразліївської ОТГ

2. Опис практики

2.1. Проблема, на вирішення якої спрямована практика

В зв’язку із загрозою епідемії наказом МОН «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19»№ 406 від 16 березня 2020 року (далі Наказ МОН № 406) введено карантин. Наказ зобов’язав керівників закладів освіти забезпечити виконання освітніх програм, зокрема за допомогою технологій дистанційного навчання. Таким чином, складна епідеміологічна ситуація стала передумовою впровадження дистанційного навчання в закладах освіти.

2.2. Ключові кроки для вирішення проблеми

 • Видання директором школи наказу про роботу закладу освіти в період карантину.  Підставою для видання цього документу став Наказ МОН № 406 (додаток 1)
 • Визначення технологій дистанційного навчання, які можуть бути використані для організації навчального процесу. В практиці Олексіївського НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей використовуються: ZOOM, Viber, Skype. У разі потреби зв’язатися із вчителем можна зателефонувавши.
 • Вчителями створено вайбер групи «Дистанційна освіта». До кожної з груп включено директора та завуча, які здійснюють поточний контроль за проведенням уроків, дотриманням календарного плану, вичиткою програм. Заняття проводяться згідно розкладу.
 • Використовується один алгоритм для проведення занять: розяснення учням нового матеріалу; завдання та запитання щодо почутої теми; тести на закріплення вивченого матеріалу.  
 • Проводяться заняття і з предметів художньо-естетичного циклу, праці, фізкультури. Соціальний педагог в онлайн режимі тримає зв’язок із сім’ями. Педагог організатор згідно отриманого завдання проводить підготовку різних заходів. Зокрема підготовка щотижневих флешмобів для учнів позитивно впливає на психологічний стан дітей в період карантину.
 • Забезпечено навчання для дітей в яких немає гаджетів. Матеріал для вивчення та завдання для самостійного виконання передаються для учнів через батьків із дотриманням необхідних заходів безпеки. Також через батьків передаються виконані домашні завдання для вчителя. Перевірка зошитів здійснюється вчителями також здійснюється із дотриманням заходів безпеки.
 • Зважаючи на дотримання календарного плану в Олексіївському НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей не створювали зайвої роботи для вчителів, тому не вимагали від них додаткових планів роботи на період карнтину.

2.3. Якісні та кількісні результати

 • 100% учнів школи (260 осіб) охоплені дистанційним навчанням. З них 60 % проводять навчання за допомогою гаджетів, 40% учнів отримують новий матеріал та завдання від вчителів через батьків (в сім’ях відсутні планшети, комп’ютери)
 • Адміністрацією школи організовано та сплановано роботу 26 педагогів. Забезпечено поточний контроль якості надання освітніх послу
 • Забезпечено зворотній зв’язок між вчителями та учнями, між вчителями та батьками. Проводяться онлайн зустрічі адміністрації та педагогічного колективу. 

2.4. Головні ризики впровадження практики

 • Часткова забезпеченість учнів  гаджетами
 • Списування (за допомогою засобів дистанційного навчання) при виконанні домашніх завдань та здачі тестів учнями
 • Висока вартість якісного швидкісного інтернет звязку

3. Додатки: приклади місцевих нормативно-правових актів.

Додаток 1. Наказ виданий МОН № 406 від 16 березня 2020 року «Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронаврусу COVID-19»

4. Інформація про орган місцевого самоврядування

4.1. Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Маразліївська ОТГ Одеська область

4.2. Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

04849 6-08-92

maraz.sil.rada@ukr.net

http://marazliivska.gromada.org.ua/

4.3. ПІБ Голови ОМС

Чумак Олександр Олександрович

4.4. ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Гайцук Ірина Іванівна, директор Олексіївського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей»