Оснащення міської лікарні з метою боротьби проти COVID-2019. Досвід Тростянецької ОТГ

Тростянецька ОТГ в цей нелегкий для України та усього світу час демонструє повне єднання, ефективну взаємодію влади, бізнесу та громадськості на шляху боротьби з пандемією. Свідомість та небайдужість громади продемонструвала злагодженість та ефективність роботи, завдяки чому вдалося мобілізувати серйозну фінансову допомогу для КНП «Тростянецька міська лікарня».

Тростянецька об’єднана територіальна громада завдячує підприємствам, підприємцям, сусіднім громадам, меценатам, всім, хто долучився до цієї справи, і продовжує працювати та забезпечувати лікарню усім необхідним для боротьби з пандемією!

КНП “ТРОСТЯНЕЦЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ” ТРОСТЯНЕЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ є опорним медичним закладом з протидії коронавірусу у Тростянецькому, Охтирському та Великописарівському районах.

Колектив Тростянецької міської лікарні працює в напруженому ритмі,  на медичних працівників покладається особлива відповідальність в напрямі боротьби з коронавірусною хворобою.

Місцева влада Тростянецької міської ради з повною відповідальністю підійшла до вирішення проблемних питань, що виникли в ході боротьби з коронавірусною хворобою COVID-2019. На ці цілі, з Тростянецького міського бюджету уже виділено 2 343,2 тис. грн.

Так, уже станом на сьогодні за кошти бюджету Тростянецької громади придбані:

 

  • в умовах дефіциту – багатофункціональні ліжка з електричним приводом (5 шт. на загальну суму 322 тис. грн.), які встановлені у  додаткових палатах Тростянецької міської лікарні з метою розширення можливостей реанімаційного відділення для лікування хворих на коронавірус.

Ліжка повністю автоматизовані, з електрорегулюванням різних положень тіла, що дозволяє тяжкохворому пацієнтові без зусиль приймати позицію, коли голова і плечі на 45-60° вище тіла. У такому положенні у пацієнта полегшується дихання, поліпшується робота шлунково-кишкового тракту, зменшується ймовірність виникнення застійних явищ (на даний час придбати такі ліжка дуже складно, оскільки на складах у постачальників їх не має, а найближчі поставки прогнозуються на червень – липень місяці).

 

  • костюми біологічного захисту (у комплекті захисні окуляри та бахіли)

Костюми пройшли лабораторні дослідження. В край важливо,  що щодо цих костюмів є висновок державної санітарно–епідеміологічної експертизи щодо їх використання.

Придбано 100 шт. (вартість – 580 грн.) на загальну суму 58 тис. грн.

Забезпечені: лікарня; ЦПМД, СЕС,  швидка допомога, а також  ДП «Елегія» як заклад який у разі необхідності може стати  місцем для обсервації.

 

  • антисептичні засоби (270 літрів на загальну суму 59,4 тис. грн.).

Забезпечені: лікарня,  ЦПМД,  СЕС, швидка допомога,  СДПЧ, всі комунальні підприємства, установи Тростянецької міської ради).

 

 

  • водонепроникаючі лабораторні костюми (100 шт. вартістю  300 грн.) на загальну суму 30 тис. грн., з яких 95 шт. відправлено комунальним підприємствам, установам Тростянецької міської ради, які задіяні в санітарній обробці місць загального користування;

 

 

  • респіратори (FFP3) з клапаном (2 500 шт.; вартість 58,5 грн.) на загальну суму 146,3 тис. грн. Надходження очікуються найближчим часом, оскільки зараз мінімальна ціна від 100 грн і вище за аналогічні респіратори. В даному випадку замовлення зроблено по 58,5 грн. за штуку і доводиться чекати на поставку.

              Забезпечені: ЦПМД; лікарня;  СЕС, швидка допомога, ДП «Елегія» та інші служби.

         

За рахунок Благодійного Фонду «Доброта» придбано: кисневі концентратори (замовлено 2 шт., очікується поставка на наступному тижні, оскільки в  наявності у постачальників на даний час немає) 10 OLV47,0 тис. грн. лікарні, ЦПМД, комунальних підприємств, установ Тростянецької міської ради.

 

            За кошти ТОВ «ЛІМІК» замовлено апарат ШВЛ CWH-3020B за  520 тис. грн., поставка якого очікується до 15 травня. Враховуючи критичну ситуацію з наявністю ШВЛ в Україні громада зуміла знайти відповідального постачальника, який зобов’язався виконати дане замовлення у найближчий строк!

           

За рахунок благодійної допомоги (432 тис. грн.) фабрики ПрАТ «Монделіс Україна» для Тростянецької міської лікарні придбано сучасне обладнання – відеофібробронхоскоп для лікування захворювань дихальної системи. Згідно з Постановою КМУ від 08.04.2020р. № 269 це обладнання  включено до переліку медобладнання, необхідного для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України. Відеобронхоскоп встановлено у реанімаційному відділенні.

          Слід наголосити, що кожного дня до надання допомоги лікарні долучаються нові і нові підприємства, підприємці та благодійники. Так, надійшла допомога 50 тис. євро на медичне обладнання від праправнучки місцевого поміщика Лєопольда Кеніга – Сібілії Страйк Зімерман та її чоловіка Ханса з Німеччини.  За рахунок цих коштів планується придбати ще як мінімум 2 апарат ШВЛ з монітором пацієнта 9000D з модулем капнографії.


Напередодні Великодня, на знак пошани та подяки медичним працівникам, компанія ТОВ «ЯКОБЗ ДАУ ЭГБЕРТС УКРАЇНА» надала благодійну допомогу продукцією власного виробництва – пакунками кави! Міська влада дякує за благодійність!