Практика Засульської ОТГ: Забезпечення методичної підтримки вчителів в умовах карантину

Опис практики

Проблема, на вирішення якої спрямована практика

Планом роботи відділу освіти, молоді та спорту Засульської ОТГ передбачені заходи з надання методичної підтримки педагогам та адміністрації шкіл. Внаслідок карантинних обмежень проведення заходів у запланованому форматі було неможливим. У зв’язку із цим прийнято рішення про надання методичних послуг шляхом проведення вебінарів. Таким чином, складна епідеміологічна ситуація стала передумовою впровадження дистанційного навчання самих вчителів.

Ключові кроки для вирішення проблеми

 • Узгодження з ІППО формату надання методичної підтримки вчителям Засульської ОТГ в умовах карантину. Варто зазначити, що реалізація цього кроку стала можливою внаслідок обраної в громаді моделі надання методичних послуг. Вона базувалася на співпраці між громадою, Інститутом післядипломної педагогічної освіти та ТОВ «Осередок розвитку освіти» м. Полтава (в рамках мережевої форми підвищення кваліфікації). Приклад угоди між інститутом та відділом освіти, молоді та спорту Засульської ОТГ представлено в додатку 1. В кінці 2019 року відділом освіти громади громади проведено опитування потреб педагогів, адміністрації шкіл та сформовано перелік тем для удосконалення  організації роботи в ЗЗСО Засульської сільської ради у рамках співпраці із ПОІППО у 2020 році (додаток 2). Згідно плану в кінці лютого для вчителів громади проведено тренінг «Цифрові інструменти вчителя 21 століття»: методика використання цифрових технологій в освітньому процесі; створення інтерактивного електронного ресурсу; використання веб-ресурсів». З цією метою начальником відділу освіти, молоді та спорту був виданий відповідний наказ (додаток 3) Згідно запланованим заходам в рамках тренінгу, вчителі отримали завдання яке мали виконати протягом наступних чотирьох тижнів. Як наслідок коли розпочався карантин вчителі вже були підготовлені до використання інструментів дистанційного навчання в освітньому процесі.
 • Коригування графіку проведення заходів передбачених  планом надання методичної підтримки вчителям громади.
 • Узгодження дат проведення вебінарів
 • Видання наказу та інформування керівників закладів освіти та їх заступників про дату та тему проведення вебінарів. Приклад одного із наказів наведено у додатку 4.
 • Інформування та залучення вчителів до заходів (відповідальні директори шкіл та заступники)
 • Проведення тестового підключення. Варто звернути увагу вчителів про необхідність коректної реєстрації, тобто вказувати повністю прізвище ім’я, по батькові (за потреби вказувати заклад освіти). Це дає можливість ідентифікувати тих хто приймає участь у вебінарі.
 • Участь у вебінарі, виконання завдання у визначені терміни та отримання сертифікату.       

Якісні та кількісні результати

 • Забезпечено своєчасне надання методичної підтримки вчителям згідно затвердженого графіку з дотриманням санітарних вимог під час карантину
 • У квітні 37 вчителів громади взяли участь у вебінарах та отримали сертифікати
 • Забезпечено зворотній зв’язок між вчителями та тренерами, що надають методичну підтримку.

Головні ризики впровадження практики

 • відсутність якісного інтернет зв’язку і технічні проблеми, які можуть виникнути під час відеозв’язку
 • Необхідний додатковий час для заключення угоди про співпрацю з ІППО та якісного планування роботи

Додатки:

Додаток 1. Угода про співпрацю з ІППО

Додаток 2.  Теми для удосконалення  організації роботи в ЗЗСО Засульської сільської ради у рамках співпраці із ПОІППО у 2020 році

Додаток 3 Додаток Наказ відділу освіти, молоді та спорту Про участь у тренінгу

Додаток 4 Наказ про проведення вебінару

Інформація про орган місцевого самоврядування

Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Засульська ОТГ Полтавська область

Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

05361-92416

Zasullya-rada2014@ukr.net

https://zasulska-gromada.gov.ua/

ПІБ Голови ОМС

Бондаренко Сергій Іванович

ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Людмила Петрівна Шевченко, начальник відділу освіти, молоді та спорту Засульської ОТГ