Практика організації дистанційного навчання у Пирятинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів

Вимушене дистанційне навчання стало викликом для всіх учасників освітнього процесу: вчителів, учнів та батьків. Організувати якісне навчання з використанням цифрових технологій, надихати й мотивувати учнів, давати раду технічним проблемам виявилось зовсім не просто. Але ми не розгубилися, бо технологію дистанційного навчання використовуємо не один рік, оскільки надавали освітні послуги здобувачам освіти, які проживають на непідконтрольній території.

Ключові кроки для вирішення  проблеми:

Крок1. Адміністрація забезпечила організацію діяльності закладу в умовах режиму дистанційного навчання, узгодила правила та розклад взаємодій усіх учасників освітнього процесу для виконання освітніх програм закладу.

Крок 2. Визначили відповідальну особу, координатора дистанційного навчання, яка допомагала вчителям опанувати інструментарій. На початку дистанційної роботи  було проведене експрес-навчання.

Крок 3. Склали графік роботи вчителів, визначили базові інструменти та платформи. Створили групи учнів по класах у зручному месенджері і повідомили розклад і час занять. Уклали методичні кейси: „Учень на карантині“, „На допомогу вчителю, класному керівнику“, „Разом з батьками“, „Позакласна робота“.

Крок 4. Провели онлайн-конференцію з учнями та їхніми батьками, обговорили форми співпраці та інші організаційні питання, скоординували роботу всіх у зручному форматі. Узгодили з батьками конструктивний зворотній зв’язок для уникнення непорозумінь. Наголосили, що завдання батьків – створити умови, щоб дитина могла навчатися вдома.

Крок 5. Для вирішення проблеми мотивації учасників освітнього процесу залучили соціально-психологічну службу. Вони розробили для учнів та батьків поради, які розмістили на сайті школи та інших соціальних мережах, провели онлайн-консультації та індивідуальні бесіди.

Крок 6. Визначили режим дистанційного навчання: синхронний, асинхронний. Завдання для асинхронного опрацювання складені диференційовані, практико-орієнтовані та творчі.

Крок 7. Учителі чітко прогнозували час, який знадобиться учням для виконання завдань, щоб уникнути перенавантаження.

Крок 8. Обговорили особливості оцінювання та контролю. Вчителі скоригували календарно-тематичне планування, визначили основний матеріал і той, що підлягає повторенню. Під час організації контролю та оцінювання визначили, що найголовніше – переконатися, чи всі зрозуміли базові підходи і правила.

Крок 9. Запровадили щотижневі зустрічі класу з класним керівником для обговорення загальних питань та взаємопідтримки. До таких зустрічей можуть долучатися практичний психолог, соціальний педагог, педагог-організатор (за потребою).

Крок 10.Визначилися з організацією профільного навчання. З предметів „автосправа“ та „кухарська справа“ здійснювали вивчення лише теорії. Практичну частину із водіння перенесли  на період послаблення карантину. А практичну частину з кухарської справи учні виконували дистанційно вдома у присутності батьків.

Крок 11. Для організації дистанційного навчання дітей з особливими освітніми потребами було враховано індивідуальну  працездатність дитини відповідно до її здоров’я; залучено батьків до консультування щодо дотримання режиму дня.

Крок12. На кожному етапі проводимо моніторинг з метою визначення якості організації та можливі виклики.

2.2. Якісні та кількісні результати: 

Активно реалізовуємо накопичувальну систему оцінювання, за якої учень обирає, які саме завдання виконати  для отримання достатнього бала. Можливість вибрати спосіб демонстрації опанування матеріалу  підвищує мотивацію та власну відповідальність учнів за результати навчання. Навчальні досягнення учнів відображаємо в електронному журналі, доступ до якого має кожний учасник освітнього процесу за персональним кодом.

Головні ризики впровадження практики: 

– Дисбаланс між автономією вчителя та потребами учнів, які мають опанувати багато видів зв’язку.

– Дотримання принципу академічної доброчесності.

– Наявність гіперактивних дітей, яким важко працювати самостійно.

Додатки:

– Наказ „Про запобігання поширенню інфекцій, спричинених коронавірусом СОVID-19 у закладі“;

– Наказ „Про запровадження дистанційної роботи на період карантину“ (з додатками);

– Наказ про звільнення від ДПА.

– Фото 1 „Батьківські збори онлайн“.

– Фото 2 „Онлайн навчання“.

Інформація про орган місцевого самоврядування

Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ: 

Пирятинська міська ОТГ, Полтавської області

Телефон: (053 58) 2 05 81

адреса електронної пошти ОМС: office@pyryatyn-mrada.gov.ua

сайт ОМС: http://pyriatyn.org.ua

ПІБ Голови ОМС:

Рябоконь Олексій Петрович

ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики:

Шкурупій Лариса Григорівна, директор Пирятинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 Пирятинської міської ради Полтавської області.