Продукти харчування закладів освіти під час карантину: виклики та шляхи рішень. Досвід Арбузинської ОТГ

Опис практики

Проблема, на вирішення якої спрямована практика

До оголошення карантину школи Арбузинської ОТГ працювали в звичайному режимі, проводилося придбання продуктів харчування для закладів освіти. Оголошення карантину було неочікуваним. На початку припускали, що карантин триватиме 2-3 тижні. Згодом стало зрозумілим, що карантин буде довготривалим. Як наслідок в громаді постало питання що робити із придбаними продуктами харчування, адже більшість з них мали обмежений термін придатності. Зазначене і стало передумовою впровадження практики.

Ключові кроки для вирішення проблеми

 1. Ініційовано розгляд проблеми  зберігання та використання продуктів, що були придбані для харчування дітей шкільного та дошкільного віку. В Арбузинській ОТГ розгляд питання винесено на розгляд заступником голови громади з питань освіти, культури, молоді та спорту.
 2. Вибір варіанту поводження із продуктами, що мають обмежений термін використання. В Арбузинській ОТГ розглядали такі варіанти:
 3.  формування продуктових наборів та їх передача незахищеним верствам населення;
 4. передача продуктів районній лікарні.:

Обрали другий варіант. В умовах загрози пандемії ресурсна підтримка лікарень особливо важлива.

 1. Розробка алгоритму дій для передачі продуктів районній лікарні. Алгоритм передбачав реалізацію таких кроків:
 2. Внесення змін до цільової програми «Здоров’я нації», згідно якої громада фінансує районну лікарню. Відповідне рішення прийнято під час сесії 10.04.20р.
 3. Внесення змін до бюджету, а саме змінити перерозподіл видатків загального фонду(додаток 1). Відповідне рішення прийнято під час сесії 10.04.20р.
 4. Проведення підготовчої роботу щодо формування актів прийому-передачі продуктів від закладів освіти громади районній лікарнею. Це дало можливість затвердити акти прийому-передачі на сесії та забезпечити оперативність передачі продуктів харчування. Для підготовки актів завгоспи закладів освіти перевірили терміни придатності  та якість продуктів що мали бути передані, підготували акти прийому передачі та провели списання зіпсованих продуктів. Представник від районної лікарні (бухгалтер) провела інвентаризацію продуктів що передавалися (їх якість терміни придатності) взяла відповідні сертифікати на них.
 5. Сесією від 10.04.20 р. прийнято рішення: здійснити передачу КНП «Арбузинська центральна районна лікарня» (ЄДРПОУ 01998348) продукти харчування на загальну суму 58800,00 грн.; Затвердити склад комісії з приймання передачі основних засобів; Затвердити акт з приймання-передачі запасів; Відділу фінансів, бухгалтерського обліку та звітності зробити відповідні записи в облікових бухгалтерських регістрах.(додаток 2).
 6. 10.04.20р. у казначейство подано лист-звернення про перенесення касових видатків (додаток 3).
 7. Відповідні бюджетні рішення передано обласному департаменту фінансів для отримання висновку про відповідність рішення вимогам Бюджетному кодексу. 22.04.20р. Отримано висновок (додаток 4).
 8.  Доставка продуктів від закладів освіти громади до лікарні. Відповідальність за доставку продуктів взяла на себе лікарня, оскільки транспортування має здійснюватися спеціальним транспортом що відповідає санітарним.

Якісні та кількісні результати

 • Районній лікарні передано продукти харчування загальною вартістю 58800 грн.
 • Забезпечено раціональне використання залишків продуктів харчування, що утворилися в закладах освіти внаслідок оголошення карантину. 

Головні ризики впровадження практики

 • Відсутність можливості провести засідання сесії через пандемію
 • Низька оперативність у прийнятті рішень (вибору варіанту поводження із залишками продуктів харчування, відсутність попередньої підготовки для оформлення актів прийому-передачі, що викликає необхідність проведення додаткової сесії для їх затвердження), що може привести до псування продуктів харчування

Додатки: 

Додаток 1 Рішення сесії Про внесення змін до селищного бюджету на 2020 р.

Додаток 2 Рішення сесії Про безоплатну передачу продуктів харчування

Додаток 3 Лист-звернення до казначейства

Додаток 4 Висновок департаменту фінансів

Інформація про орган місцевого самоврядування

Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Арбузинська ОТГ Миколаївська область

Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

0513230825

selsovetarb@ukr.net

http://arbyzunka-rada.mk.ua/

ПІБ Голови ОМС

Травянко Євген Віталійович

ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Ружанська Лариса Сергіївна, заступник голови з питань освіти, культури, молоді та спорту

Лутчина Ірина Сергіївна, начальник відділу фінансів, обліку та звітності