Пропозиції до регламенту місцевої ради щодо організації та проведення пленарного засідання в режимі аудіо- чи відеоконференцій

2 квітня 2020 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/540-20#n375). Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» доповнено нормою, якою надано повноваження місцевій раді у період карантину проводити пленарні засідання місцевих рад, засідання виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад, постійних депутатських комісій можуть в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування.

Для практичної реалізації запропонованої норми закону за сприяння Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» підготовлено пропозиції щодо змін до регламентів сільських, селищних, міських рад. З пропозиціями щодо змін до регламентів сільських, селищних, міських рад щодо організації та проведення пленарного засідання в режимі аудіо- чи відеоконференцій можна ознайомитись за посиланням.