Робота дошкільних закладів освіти під час карантину: Методична підтримка педагогів та розвиток співпраці з батьками. Досвід Коростишівської ОТГ

1. Назва практики: Робота дошкільних закладів освіти в умовах карантину: Методична підтримка педагогів та розвиток співпраці з батьками. Досвід Коростишівської ОТГ.

2. Опис практики

2.1. Проблема, на вирішення якої спрямована практика

Впровадження карантину стало викликом для закладів освіти, зокрема для садочків. Одна з головних проблем що виникла – як забезпечити надання якісних послуг дошкільним закладом в умовах карантину, адже це вимагало використання нових підходів, інструментів до організації роботи з батьками та надання методичної підтримки вчителям. Таким чином, необхідність організації роботи із використанням інструментів дистанційного навчання в закладах дошкільної освіти Коростишівської ОТГ стали передумовою реалізації практики.

2.2. Ключові кроки для вирішення проблеми

В Коростишівському дошкільному навчальному закладі ясла-садок №7 «Сонечко» вдалося в короткі терміни забезпечити надання освітніх послуг із використанням інструментів дистанційного навчання. В основі реалізованого підходу швидке реагування на потреби педагогів та налагодження ефективної роботи із батьками.   Для цього були реалізовані наступні кроки:

 1. 13 березня затверджено план роботи закладу в карантинний період (додаток 1). Документ було затверджено за результатами наради із методистами закладу. Фокусом в роботі були співпраця з батьками та педагогами закладу
 2. 17 березня завідувачем садочка видано наказ Про організаційні заходи  для запобігання поширення коронавірусу COVID-19 (додаток 2).   
 3. 17 березня завідувачем садочка видано наказ Про вивчення можливостей педагогів щодо використання інформаційно комунікативних технологій та девайсів у дистанційній роботі закладу (додаток 3).
 4. Згідно доручення завідувача вихователь методист провів вивчення стану володіння  педагогами закладу навичками роботи з інформаційно-комунікативними девайсами. З цією метою вихователь методист розробила анкету, що була надіслана педагогам закладу (додаток 4)
 5. Результати анкетування були узагальнені (додаток 5) та використані у підготовці аналітичної довідки. Витяг із довідки представлено в додатку 6
 6. Враховуючи результати анкетування  завідуючою садочком видано наказ «Про організацію підвищення фахового рівня педагогів закладу шляхом оволодіння ними інформаційно-комунікативних технологій та девайсів у період карантину» (додаток 7). Як наслідок для педагогів, які потребували підтримки були визначені наставники (з урахуванням їх побажань). Розроблено рекомендації для наставників щодо здійснення дистанційного навчання педагогів, а також розпочато роботу по формуванню електронної бази матеріалів щодо дистанційного навчання педагогів , дітей різних вікових груп та їх батьків.

При організації роботи з батьками варто звернути увагу на наступне:

– батьки активніше вивчають та використовують інформацію, яка безпосередньо стосується їх дитини. Батьки не приділяли великої уваги загальним питанням розміщеним на сайті садочка, але інформація, що подавалась від їх педагогів у групах, використовувалася активно. Саме тому в садочку методисти більше уваги приділяли роботі з педагогами, а відповідно педагоги працювали із батьками.

– важливий зворотній зв’язок від батьків. Його забезпечували вихователі та психолог. Як наслідок, це дозволило вчасно реагувати на запити батьків.  

Під час карантину методисти закладу надавали постійну методичну підтримку вчителям. Зокрема, методистом створено творчу групу під час якої вона показала методику проведення дидактичної гри  за допомогою інструментів дистанційного навчання. Під час карантину, психологом садочка проведено тестування педагогів для визначення потреби у методичній підтримці з питань вікових особливостей психічного розвитку дитини дошкільного віку. Приклад анкети наведено у додатку 8.    

2.3. Якісні та кількісні результати

 • Забезпечено навчання 220 вихованців садочка під час карантину
 • Налагоджено ефективну співпрацю з батьками під час карантину: створено закриті групи для обміну інформацією, підготовка та обмін відеоматеріалами роботи щодо роботи з дітьми, залучено для надання необхідної підтримки дітям психолога та логопеда
 • 100 % педагогів прийняли участь в анкетуванні для оцінки потреб у методичній підтримці щодо організації дистанційного навчання.
 • Визначено 8 педагогів які виконували функцію наставників та надавали допомогу колегам у використанні інформаційно-комунікативних технологій для організації навчання під час карантину.
 • Створено електронну базу матеріалів щодо дистанційного навчання педагогів , дітей різних вікових груп та їх батьків
 • Проведено тестування 100 % педагогів для визначення потреби у методичній підтримці з питань вікових особливостей психічного розвитку дитини дошкільного віку. Визначено форми роботи з педагогами

2.4. Головні ризики впровадження практики

 • Недостатній рівень володіння інформаційно-комунікативними технологіями у педагогів та батьків
 • Низький рівень забезпеченості, незабезпеченість батьків та педагогів технічними засобами.
 • Низька якість інтернет зв’язку.
 • Інформаційне перенавантаження батьків

3. Додатки:

Додаток 1 План роботи ДНЗ в карантин

Додаток 2 Наказ Про організаційні заходи  для запобігання поширення коронавірусу COVID-19

Додаток 3 Наказ Про вивчення можливостей педагогів щодо використання інформаційно комунікативних технологій та девайсів

Додаток 4 АНКЕТА

Додаток 5 Результати анкетування педагогів щодо володіння комп

Додаток 6 Аналітична довідка (витяг)

Додаток 7 Про організацію підвищення фахового рівня педагогів закладу шляхом оволодіння ними інформаційно-комунікативних технологій

Додаток 8 Тест для педагогів з вікового розвитку

4. Інформація про орган місцевого самоврядування

4.1. Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Коростишівська ОТГ Житомирська область

4.2. Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

5-29-79

krst.osvita.ms@gmail.com

https://korostyshiv-rada.gov.ua/

4.3. ПІБ Голови ОМС

Кохан Іван Михайлович

4.4. ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики

Денисовець Лариса Федорівна, завідувач дошкільного навчального закладу ясла-садок №7 «Сонечко»