Робота у Білозірській громаді над пошиттям засобів індивідуального захисту

  1. Опис практики:

2.1. Проблема, на вирішення якої спрямована практика:

Основним завданням для органів місцевого самоврядування у боротьбі з коронавірусною інфекцією є збереження життя і здоров’я людей, чия професія перш за все підпадає під ризик. Так, розпорядженням ЧРДА було визначено щоб на території Білозірської громади створити мобільні медичні бригади, метою яких є виявлення хворих на COVID-19 та забір біоматеріалу для лабораторного аналізу. Для КНП «Центру ПМСД» Білозірської сільської ради це стало викликом, оскільки матеріально-технічна база не дозволяла можливість створювати такі бригади.

Додатком до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної  хвороби COVID -19 від 26.03.2020 № 2 визначено перелік медичних виробів та обладнання мобільних медичних бригад.

2.2. Кроки вирішення:

  • На засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Білозірської ОТГ було вирішено створити робочі групи для пошиття засобів індивідуального захисту для медичних працівників, комунального підприємства Білозірської сільської ради, соціальних працівників Центру надання соціальних послуг.
  • Рішенням сесії сільської ради звернулись по допомогу до представників бізнесу, що працюють на території громади.
  • Створили робочі групи по пошиттю масок та захисних костюмів. До складу таких груп увійшли як працівники виконавчого комітету так і працівники комунальних установ громади, мешканці. Працювали такі групи в закладі освіти, використовуючи кабінет обслуговуючої праці та у приміщенні сільської ради.

3.3. Якісні та кількіснірезультати:

1. Розвинулась корпоративна соціальна відповідальність як ефективний інструмент саморозвитку виконавчого комітету;

2. Практика дала поштовх до розвитку місцевої спільноти;

3. Побудова конструктивного діалогу з різними секторами у громаді.

4. Закуплено: 150 м для пошиття захисних костюмів, 400 м марлі, 800 м спанбонду медичного, 500 м резинки, 25 мотків ниток для пошиття  індивідуальних масок

5. Пошито 2000 індивідуальних масок; 40 захисних костюмів. 

3.4 Головні ризики впровадження практики:

– при створенні робочих груп не дотримання карантинних заходів:

робота по 5-8 осіб у невеликому приміщенні, без засобів індивідуального захисту.

  1. Додатки:

Додаток 1: Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням коронавірусної  хвороби COVID -19 від 26.03.2020 № 2.

Додаток 2: Розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого рівня від 29.03.2020 № 1 «Про організацію заходів з метою мінімізації поширення коронавірусної хвороби COVID-19 на території Черкаського району».

Додаток 3: Рішення сесії Білозірської сільської ради від 24 березня 2020 року № 103-45/VІІ «Про звернення до представників бізнесу щодо надання матеріальної допомоги на подолання наслідків надзвичайної ситуації, пов’язаної з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 http://bilozirska.gromada.org.ua/news/1586160554

  1. Інформація про орган місцевого самоврядування

Білозірська ОТГ, Черкаська область 

телефон: 0472-300-400, 0472-301-324, 

адреса електронної пошти: Bilozir_rada@ukr.net 

сайт ОМС: http://bilozirska.gromada.org.ua 

посилання на новину на сайті ОМС: http://bilozirska.gromada.org.ua/news/1586160874 Голова громади: Міцук Володимир Павлович  

відповідальна за впровадження практики, Грищенко Ірина Анатоліївна, 0635602704, irina.bilozirya@ukr.net