Центр психологічної підтримки для медиків. Практика Баришівської ОТГ

Центр психологічної підтримки для працівників медичних закладів громади.

Опис практики:

Проблема, на вирішення якої спрямована практика:

В час пандемії першими «на передовій» з питань подолання наслідків хвороби опинились працівники медзакладів громади. Більшу частину медпрацівників, які борються з невивченою хворобою, становлять жінки: лікарі, медичні сестри, молодший обслуговуючий персонал.

В КНП «Баришівська центральна  районна лікарня» Баришівської селищної ради» (до прикладу: 266 працюючих з них -84% жінки.).

У громаді також працює центр первинної медико-санітарної допомоги (130 осіб) та станція екстреної медичної допомоги (13 осіб).

Ключові кроки для вирішення  проблеми

Ініціаторами створення Центру психологічної підтримки при Баришівській селищній раді виступили активні та небайдужі працівниці виконавчого комітету, адже жінки швидше відчувають панічно-тривожний настрій навкруги. Цю ініціативу підтримав селищний голова Олександр Вареніченко.

Для вирішення питання психологічної підтримки медпрацівників Баришівська селищна рада звернулась до місцевих практикуючих психологів про допомогу у створенні Центру психологічної підтримки.

Відгукнулись три психологи, які на волонтерських засадах згодились надавати щоденну психологічну підтримку, консультації та поради для медпрацівників громади. Допомогу можна отримати використовуючи телефонний зв’язок, Viber, Messenger, електронну пошту,  через он-лайн програми.

Інформацію про створення Центру розмістили на офіційному сайті селищної ради, в соціальних мережах та надали головним лікарям медичних закладів.

Якісні та кількісні результати

Центр працює щоденно.

Послуги надають три кваліфіковані практикуючі психологи, які працюють на волонтерських засадах і дистанційна психологічна допомога на час карантинних заходів надається безкоштовно.

Головні ризики впровадження практики

Кількість звернень медичних працівників значно збільшується, а часовий ресурс психологів обмежений.

В громаді є 1 підтверджений випадок зараження короновірусом і 1 випадок підозри на хворобу. Це особи, які працюють в медзакладах м. Києва, але проживають в громаді. Близькість до столиці  підвищує рівень панічних настроїв.

Баришівська ЦРЛ визначена, як опорний заклад  підчас третьої хвилі захворюваності.

Інформація про орган місцевого самоврядування

Повна назва органу місцевого самоврядування ОТГ

Баришівська ОТГ, Київська обл.

Телефон, адреса електронної пошти і сайт ОМС

Сайт : https://baryshivska-gromada.gov.ua/

e-mailbaryshivka-rada@baryshivska-gromada.gov.ua

Тел: (04576) 5-49-47

Голова ОМС: Вареніченко Олександр Павлович

ПІБ особи, яка відповідальна за впровадження практики:

Слухай Надія Михайлівна